Підсумки обласного фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Буковинська зіронька»

Упродовж двадцяти двох років поспіль, у пору, коли сади таємниче скидають золотаве вбрання, навколо квітнуть хризантеми, а останні жоржини дарують нам яскраві усмішки – у місті Чернівці спостерігається красиве та величне дійство: найяскравіші зірочки буковинського небосхилу сиплють на землю рясним зорепадом!

Цей зорепад відбувається на святі талантів та краси, назва якому – обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Буковинська зіронька», організатором якого є Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації. Цьогоріч фестиваль-конкурс відбувся 19 листопада 2021 року в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини».

22 буковинські зіроньки – переможці першого етапу – гідно представили свою творчість та високу майстерність у трьох номінаціях: «Вокал», «Художнє читання» та «Хореографія».

Серед кращих юних зірочок області найкращих обирало Журі фестивалю-конкурсу, у складі якого працювали відомі митці, науковці, педагоги: Гатрич Людмила, Дерда Іван, Біла Аліна, Дадус Олександр, Петрусяк Тетяна, Долгий Володимир, Данилюк Валентина, Пупченко Галина, Приходько Вікторія.

Сповнені щирих радісних емоцій, талановиті буковинські зірочки повернулися додому, нагороджені дипломами та грамотами Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, пам’ятними кубками та смаколиками від спонсора заходу – будівельної кампанії «CHE. Development».

Обласний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Буковинська зіронька» вкотре підтвердив, що дитяча творчість – це сповнений чарівних фантазій яскравий, веселий і безмежний світ!
Рівні. Різні. Незалежні

З метою пошуку та підтримки обдарованих дітей, популяризації образотворчого мистецтва, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, залучення до виявлення своєї соціальної ролі та громадянської позиції з 25 жовтня по 30 листопада в КЗ «Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»» діє обласна виставка-конкурс «Галерея мистецтв» у номінації «Образотворче мистецтво» за темою «Рівні. Різні. Незалежні». На розгляд обласного журі було подано 201 творчу роботу учнів (вихованців) закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти області.

Здебільшого, в конкурсних роботах знайшли відображення теми, пов’язані із збереженням народних традицій та сімейних цінностей; безбар’єрності у здобутті освіти; прав дітей та молоді на змістовний відпочинок; захисту навколишнього середовища.

За рішенням журі були визначені 1 – володар Гран-прі, 18 переможців та 30 дипломантів обласної виставки-конкурсу, які нагороджені Дипломами Департаменту освіти та науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

Дякуємо всім, хто долучився до участі у виставці-конкурсі, випробувавши себе в непростому творчому завданні.

Отримати дипломи переможців можна в каб. 308 (Александровська Ганна Григорівна).
Підвищення кваліфікації педагога ЗПО

Коли творча людина вважає що досягла вершини – її професійний зріст зупиняється. В сфері позашкілля немає високого рівня майстерності керівника гуртка без регулярного підвищення рівня його кваліфікації. В даний час педагоги повинні самостійно шукати та підбирати необхідний їм контент серед широкого вибору, що пропонує освітянський простір.

Деякі керівники гуртків центру «Юність Буковини» щойно завершили цікаві та насичені знаннями курси підвищення кваліфікації, запропоновані Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Очне навчання із використанням дистанційних технологій, дало можливість поєднати синхронне та асинхронне навчання педагогічних працівників.

10 листопада 2021 року, виявився дуже насиченим днем. Хореографи Центру брали участь у ХІІI Всеукраїнській науково-практичній конференції «Хореографічна культура – мистецькі виміри». І для деяких з них це також був завершальний день курсів від Інститутe післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Для успішної роботи, в теперішній час, необхідно підвищувати свою кваліфікацію в різних напрямах. Так педагоги ЧОЦЕВ «Юність Буковини» долучилися до масштабної інформаційної кампанії «Місяць цифрової грамотності» та опрацьовують інформацію висвітлену у освітніх серіалах на платформі «Дія.Цифрова рсвіта». За посиланням https://osvita.diia.gov.ua/ кожен може отримати необхідні знання запропоновані Міністерством цифрової трансформації. Також вихованцям гуртків за посиланням https://lms.e-school.net.ua/запропоновано ознайомитись з платформою «Всеукраїнська Школа Онлайн».

Підвищення кваліфікації, в цілому, задовольняє потреби педагогів-позашкільників у професійному, інтелектуальному, культурологічному та моральному розвитку. Сприяє усвідомленню перспектив власного професійного розвитку. Допомагає знаходити нестандартні рішення в роботі з вихованцями.
Можливості, що надає профорієнтація в позашкіллі

6-7 листопада 2021, відбувся «Форум молоді Буковини 2.0», організований Молодіжною радою Чернівецької області спільно з Управління молоді та спорту Чернівецької ОДА.

З вітальними словами до учасників звернулися заступниця міністра молоді та спорту України Марина Попатенко та начальник Управління молоді та спорту ЧОДА Гешко Іван Тарасович.

Протягом двох насичених днів учасники вивчали як утворити молодіжну раду у своїй ТГ, як керувати дорадчими органами влади. Ознайомилися з поняттями «молодіжна політика», «молодіжна рада», «молодіжний центр», «студентське та учнівське самоврядування».

Дуже приємно, що на Буковині зростає активна молодь, з високим порогом громадянської компетентності. І вдвічі приємно, що на Форумі ми побачили вихованців ЧОЦЕВ «Юність Буковини». В команді організаторів – випускники Центру: Данилюк Владислав (НХК «ХХІ століття», ЗХК «Паросток») та Гродецька Каріна (НХК «Арабеск», ЗХК «Паросток»); серед учасників форуму – вихованець колективу «Молодість» Міхалчан Максиміліан.

Завдяки професійній компетентності та особистісним якостям педагогів Центру наші вихованці мають активну життєву позицію, тверде бачення свого майбутнього і впевнено крокують до своєї мети.
Previous Next

53% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації України оголосило місяць цифрової грамотності — масштабну інформаційну кампанію, яка надихне українців на навчання цифрових навичок.

Місяць цифрової грамотності відбудеться в межах національного проєкту Дія.Цифрова освіта в листопаді 2021 року.

Ініціативу вже підтримали Київстар, Укрпошта, WOG, Цитрус, robota.ua, Jooble, MEGOGO, «Проєкт підтримки Дія», що впроваджується ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, і перелік партнерів постійно оновлюється.

Стратегічний партнер — швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Інформаційним партнером став Facebook.

Організатори інформаційної компанії закликають лідерів думок і соціально відповідальні компанії долучатися до ініціативи. Щодня впродовж місяця спільно з партнерами заплановано:

▪️розповідати про цифрові компетентності та проводити інтерактивні квестові завдання на вивчення кожної з компетентностей;

▪️складати національний тест з цифрової грамотності Цифрограм для громадян, а також Цифрограми для вчителів, медиків, держслужбовців, міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL;

▪️проводити в соцмережах конкурси на тему цифрової грамотності з подарунками;

▪️організовувати освітні онлайн-події;

▪️презентувати покрокові інструкції щодо використання онлайн-сервісів.

Нагадаємо, однією зі стратегічних цілей Міністерства цифрової трансформації України є навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.

Інформацію про активності в межах Місяця цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегом #DigitalMonth.

«Юність Буковини» долучилася, давайте вчитися разом!
Гурткові традиції «Юності Буковини»

30 жовтня 2021 року для гуртківців центру «Юність Буковини» був проведений традиційний захід гуртка бально-спортивного танцю «Молодість» – «Перукарня. Шалені ручки».

Для творчої особистості важливо не лише вміти занурюватись у творчий процес, але і помічати світ навколо та себе в цьому світі. Естетичний вигляд гуртківці мають вміти підтримувати як час виступів так і на заняттях та в повсякденні.

Під час заходу учасники обговорили вміст косметички (для дівчат) та несесеру (для хлопців), що варто носити в сумці щоб охайно виглядати в повсякденні. Розібрали зачіски для хлопців та дівчат, що підходять для занять в гуртках та практикувалися у створення таких зачісок.

Ірина Ковальська, керівник гуртка «Молодість», розповіла про традиційні косметичні засоби, що використовуються для створення зачісок та ознайомила з новинками, що вийшли цього року.

«Виглядай краще та покращуй результати своїх занять» під цим гаслом завершився захід «Перукарня. Шалені ручки». Вихованці змогли забрати багаж знань щоб практикуватися та зробити їх своєю корисною звичкою.

Покращуйте своє життя та проживайте його цікаво на заходах «Юності Буковини»!
Я, ми це зробили!

«Я, ми це зробили!» – така назва четвертого заходу «осіннього марафону», що відбувся 30 жовтня 2021 року.

Кондратюк Олександр (фотограф, випускник колективу «Молодість»), Філипчук Олена (психолог, випускниця колективу «Молодість») провели заняття з фотопозування та соціальної психології.

Модератор піца-вечірки, Ковальська Ірина (ЧОЦЕВ «Юність Буковини»), разом з учасниками «осіннього марафону» підвела підсумки заходів канікулярного тижня. Гуртківці Центру висловили побажання та поради майбутнім учасникам «зимового марафону».

Можливості позашкільної освіти та безпосередня участь випускників Центру створили потужну платформу для того щоб наші вихованці не лише активно і цікаво провели час, але й стрімко піднялись у особистісному творчому зростанні. Ми можемо впевнено сказати, що осінні канікули в «Юності Буковини» вдалися на славу!

Відеозвіти ви зможете побачити у наших соціальних мережах – слідкуйте за новинами вашого улюбленого Центру!
У вирі емоцій

Захід «осіннього марафону» що відбувся 29 жовтня 2021 року «закрутив» наших учасників у вирі емоцій.

Ковальська Ірина (ЧОЦЕВ «Юність Буковини»), Плотнікова Ольга (ЧО центр науково-технічної творчості), Пашкова Ольга (ЗОШ 11, випускниця колективу «Молодість»), Олійник Ірина (ЧО фаховий коледж мистецтв ім. С. Воробкевича, випускниця колективу «Україночка»), Старик Артур (ЧО фаховий коледж мистецтв ім. С. Воробкевича) – наставники цього заходу – підготували заняття, що сприяли розвитку емоційної складової творчого процесу.

Загалом третій день «осіннього марафону» став випробуванням для його учасників. Адже заняття в гуртках Центру проводяться за розкладом у другій половині дня, а в першій половині дня відбуваються заходи «осіннього марафону». Щоб відвідати заняття з акторської майстерності, фотографування, хореографії, спортивної психології гуртківцям центру «Юність Буковини» довелось подолати втому, проявити силу характеру, волю у доланні труднощів.

Чи вистачить сил нашим учасникам щоб пройти четвертий захід «осіннього марафону»?

Слідкуйте за нами далі і ви дізнаєтесь про розвиток подій.
Виховний захід «Свято осені»

Виховний захід «Свято осені», який несподівано став останнім святом, що відбувалось в очній формі навчання, подарував його гостям та організаторам цілий фейєрверк емоцій та вражень.

Осінь – це та пора року, яка найбільш оспівана в поезії, та піснях, описана в літературі, відтворена в полотнах художників. Вона – тепла і холодна, вона різноманітна і чарівна, яскрава і туманна, по своєму магічна і таємнича… Осінь поетично називають останньою посмішкою року. І, звичайно, наші юні художники не могли проігнорувати це розномаїття фарб та кольорів, щоб не закарбувати красу осені у своїх художніх творах.

Щоб всім було весело та цікаво проводити час, вихованці гуртка «Палітра» підготували декілька зон: «Хенд-мейд зона» – тут всі охочі могли навчитись виготовляти декоративну гірлянду, щоб прикрасити до свята, як свою домівку, так і будь-який простір для відпочинку. Друга зона – «Художній салон». Наші майстри запропонували присутнім на святі прикрасити себе містичним боді-артом або зробити фантастичний мейкап. А от для любителів селфі до «Свята осені» було оформлено дві фотозони, де кожний міг сфотографуватись один чи з друзями на згадку про свято. Також наші юні художники запросили всіх відвідати міні-галерею творчих робіт, присвячених не тільки прекрасній порі року, а й дуже цікавому для всіх любителів фантастичного та містичного святу – Хелловіну. Невеличка картинна галерея продемонструвала, як це свято відображається у дитячих творах – малюнках, а також у скульптурі.

А розпочалось свято з яскравого дефіле карнавальних костюмів, яке подарувало всім присутнім вибух емоцій та шалені оплески учасникам карнавалу.

Більше про «Свято осені» дивись на ТВОРЧІблог та сторінці «Юність Буковини» у Фейсбуці.
Розсуваючи кордони

28 жовтня 2021 року відбувся другий захід «осіннього марафону» – «Розсуваючи кордони».

Визначити межі своїх можливостей, спробувати розширити свої кордони допомагали учасникам заходу неймовірні наставники «осіннього марафону», працівники Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» – Хмель Лілія (гурток «Промедіа»), Ковальська Ірина (ЗХК гурток «Молодість»), Пупченко Галина (НХК гурток «Арабеск»), Гавянець Христина (гурток «Вікторія»).

Подолати сором’язливість, протестувати свій словниковий запас, перевірити свою впевненість учасники заходу змогли під час інтерв’ювання. Гуртківці центру «Юність Буковини» також випробовували себе під час занять хореографією, фізичними активностями, вокалом.

Що принесе наступний захід – побачимо на заняттях «осіннього марафону».
УРА – канікули!

Позашкілля – це сфера освіти, одними із завдань якої є залучення дітей та молоді до активного відпочинку у вільний час, різнобічний розвиток їхньої особистості, соціалізація, розвиток громадянської та інших компетентностей, пошук власного життєвого шляху.

Період канікул особливий для закладів позашкільної освіти тому, що є можливість реалізувати для наших вихованців, що навчаються в різних закладах загальної середньої освіти, неймовірні та захопливі проєкти. Так, для допитливих гуртківців нашого активно-креативного Центру, була запланована низка заходів на період осінніх канікул 2021 року.

Запроваджено великий проєкт сезонних марафонів. Розпочав його «осінній» першим заходом «Публічна персона». 27 жовтня вихованці гуртків центру «Юність Буковини» познайомились між собою, пройшли практику роботи на відеокамеру, вивчали стилі сучасної хореографії, займалися вокалом та акторською майстерністю. Усі заняття були направлені на вміння презентувати себе публіці.

Допомагали учасникам опановувати нові знання чудові наставники «осіннього марафону» – працівники Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» – Ковальська Ірина (ЗХК гурток «Молодість»), Данилюк Валентина (гурток «Вікторія»), Чорна Віталіна (ЗХК гурток «Паросток»), Богославець Олександр (культорганізатор Центру).

Учасники поділились своїми враженнями про можливість втілення в життя отриманих знань від першого заходу «осіннього марафону», розповіли про свої емоції, почуття та очікування від наступних зустрічей.
Спів у нашому житті

І ЩЕ РАЗ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ СПІВУ!

Мають рацію ті, хто стверджує, що спів робить дітей здатними до музики. І дуже помиляються ті, хто вважає, що функції співу на цьому закінчуються. Багато дослідників, учених, учителів і вихователів підкреслюють особливе значення співу в розвитку людини. Так, саме людини, не тільки маленької дитини, а й дорослих людей теж. Спів одночасно діє на різні сторони нашої особистості й незалежно від віку сприяє виробленню енергії, що є рушійною силою емоційного та психофізичного розвитку. А значить, спів гармонійно й усебічно впливає на розвиток людини в цілому. Під впливом співу розвиваються й зміцнюються дихальна, серцево-судинна, травна й нервова системи, що в подальшому позитивно позначається на підтримці життєвих функцій, зокрема пов'язаних з мускулатурою тіла. Діти зазвичай природним чином поєднують спів з певним рухом тіла, підкреслюючи ритм пісні. Така природна схильність, у разі правильного використання мудрими батьками або вихователями, веде до вдосконалення тіла й формування правильної постави. Підвищення уваги до якості звуку під час співу запобігає хворобам гортані й виникненню вузликів голосових зв’язок, які можуть з'явитись під час крику. Вплив співу на розвиток мови заслуговує окремої уваги, оскільки цей вплив просто величезний. Перш за все, коли співають дорослі, вони демонструють дитині прекрасну форму спілкування, яка настільки приваблива, що спонукає малят до власних спроб заспівати що-небудь. Крім того, спів у чудовій ігровій формі розширює їхній словниковий запас і вміння висловити думку. До того ж, сам ритм пісні здійснює стимулюючу дію на розвиток мови, спираючись на природні потреби дитини. Також при цьому формується культура висловлювання власних думок і взаєморозуміння між людьми. Спів має помітний вплив на виплеск емоцій, покращення настрою, виникнення почуття безпеки та сміливості у прояві себе. Діти, які співають - веселіші, спокійніші і сміливіші. Крім того, спів покращує увагу (концентрацію), пам'ять та уяву, одночасно формуючи потреби більш високого порядку, пов'язані з культурним рівнем людини. Спів – це також відмінний засіб для зняття будь-якого психічного напруження, яке виникає також при страхах, тривозі та агресії. Спів приносить емоційну розрядку і сприяє виходу накопичених емоцій як приємних, так і неприємних, завдяки чому дитині легше зберегти гармонію й душевну рівновагу. Звісно, нелегко вмовити роздратовану дитину приєднатись до спільного співу але спробувати варто, тому що результати будуть незвичайними й несподіваними. Завдяки спільному співу можна покращити стосунки і комунікацію між дітьми. У таких групах зазвичай менше сварок і бійок, безболісно проходить притирання характерів, діти плідніше співпрацюють в інших сферах, а їх настрій співзвучний настрою всієї групи. Під час співу активно працює горлова чакра, яка сприяє розвитку інтелекту, інтуїції і харизми, ну і звичайно, розвиває співацький голос!

То ж, співайте і насолоджуйтеся голосом, бо це найдосконаліший природній музичний інструмент!

Підготувала Заслужений працівник освіти України, відмінник Освіти України керівник-методист

СВІТЛАНА ЛІТОВСЬКА.
Дайджест-практикум «Освітні тренди»

Освіта, як і суспільство, постійно трансформується та орієнтується на майбутнє. Відповідно і вимоги до педагогів постійно оновлюються й потребують нових, більш складних наборів компетентностей.

21 жовтня Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини» провів обласний дайджест-практикум педагогічної майстерності «Освітні тренди» для керівників гуртків художньо-естетичного напряму закладів позашкільної освіти. Захід відбувся в онлайн-форматі. 53 слухачів з 16 навчальних закладів доєднались до дайджесту. Директорка закладу Людмила Дмитрівна Гатрич у своїй промові наголосила на необхідності використання новітніх технологій у освітньому процесі закладів позашкільної освіти, адже вміння педагога працювати по-сучасному, бути «в тренді», відкриває широкі перспективи для поглиблення фахової майстерності педагогів і підвищення ефективності навчального процесу.

Алла Петрівна Слободян, завідуюча методичним відділом Центру, ознайомила присутніх з основними, найпопулярнішими освітніми трендами цього року та дала коротку характеристику зокрема таким трендам як цифровізація, гуманітаризація, пріоритизація, гейміфікація, візуалізація, STEAM-освіта, мікронавчання, імерсивне навчання, баланс і благополуччя.

Методистка образотворчого мистецтва Ганна Григорівна Александровська виступила з доповіддю «Сучасні освітні тренди як засіб формування ключових компетентностей в гуртках образотворчого мистецтва». Ганна Григорівна детально зупинилась на таких сучасних методах навчання як проєктне навчання, заняття на пленері, а також на одній із форм комунікаційної діяльності – організації виставок. В основі всіх цих методів є персоналізоване навчання, адже використовуючи їх, керівник здебільшого працює з кожною дитиною індивідуально. Ганна Григорівна презентувала роботу гуртків Центру запропонувавши як активну форму діяльності проєктне навчання, під час якого активізується критичне і творче мислення, покращуються комунікативні навички, підвищується мотивація та, як наслідок, рівень досягнень. В практиці роботи гуртків образотворчого мистецтва нашого центру проєктне навчання має широке застосування. Надзвичайно цікавими були пошуково-дослідницькі проєкти, розроблені та здійснені в гуртку «Юний дизайнер»: «Папє-маше – історія і сучасність», «Історія Різдвяної листівки», «Декорування підлоги». Серед останніх виконаних проєктів є робота вихованців гуртка «Світ фантазій» над темою «Українське мистецтво кінця ХІХ - початку ХХ ст.». За формою – це була командна робота, за типом – пошуково-дослідницька, творча.

Простежити тісний взаємозв'язок світу природи і людини, розширити знання про навколишній світ, формувати пізнавальну і творчу активність особистості, уміння висловлювати свої думки на папері, не боятись помилок, розвивати спостережливість, увагу, закріпити навички роботи з рисунку та живопису, отримані на заняттях - головне завдання однієї з сучасних освітніх технологій – пленерного заняття. Одним із позитивних чинників роботи на відкритому просторі є той факт, що діти мають можливість почати працювати більш сміливо, мають широкі можливості для творчого пошуку та імпровізації. На цих заняттях вихованці можуть побачити не тільки те, про що вчать, але й доторкнутися до артефактів, побачити архітектуру, спробувати різні шляхи вирішення поставленої проблеми.

Виставкові заходи є найважливішими серед складових виховання загальної культури, етики та естетики, елементів профорієнтації. Окрім того, виставкові заходи сприяють підтримці та зміцненню іміджу навчального закладу, залученню потенційних вихованців і заохоченню їх до навчання. Крім того, художні виставки відвідують представники ЗМІ.

Участь вихованців гуртків у виставках в значній мірі активізує їх адекватну самооцінку, стимулює процеси саморозвитку та самореалізації особистості через мотивацію досягнення успіху та усвідомлення власної мети, розкриває власні можливості, збагачує навичками оцінювати свої досягнення і невдачі.

Надія Миколаївна Вовк, методистка вокального жанру, висвітлила суть таких освітніх трендів як візуалізація та едьютейнмент. Педагоги шукають нові технології, і форми занять, які б викликали у вихованців високу мотивацію до навчання. Перехід на дистанційне навчання закономірним чином підвищив інтерес до візуалізації інформації в освіті: поєднання тексту, звуку та зображення стало мало не головною сполучною ланкою між вихованцем і новими знаннями. У візуалізації є мета, яка допомагає заняття наповнити найнеобхіднішим. Засобами візуалізації, які широко використовують керівники вокальних гуртків і сприяють ефективності освітнього процесу, Надія Миколаївна назвала презентації, відеоматеріали, музичні твори в запису, записи відео-виступів, концертів, записи фонограм (+),(-). Цікавою та змістовною інформацією про сучасні методи, прийоми та технології роботи у вокальних гуртках поділилась викладач-методист музичної школи №1 м. Чернівців Петрусяк Тетяна Володимирівна, ознайомивши учасників дайджест-практикуму з сучасними вокальними прийомами: Twang, Rattle, Свистковий йодль, Vocal fry, Belting. Педагог активно впроваджує засоби візуалізації у навчальний процес. Доповідачка переконливо зауважила, що виконавець повинен досконало володіти вмінням регулювати діапазон голосу, його глибину і тембр. Суть едьютейнменту полягає в тому, що сучасних дітей потрібно навчати по-новому, з інтеграцією елементів розваги, ігор і навчання. Основна мета – зробити процес навчання захоплюючим, цікавим, різноманітним, доступним, використовуючи навчальні відео, інтерактивні веб-сайти.

Актуальною проблемою сьогодення є збереження здоров’я дітей та формування здорового способу життя як цінності. Звідси випливає завдання – формування у вихованців потреби зберігати та зміцнювати своє здоров’я. Про здоров’язберігаюче навчання розповіла методистка хореографічного жанру Маріанна Калинюк. Керівниця народного художнього колективу «Арабеск» Галина Григорівна Пупченко продемонструвала практичне застосування в гуртковій роботі напрямку «Stretching», який допомагає сформувати у вихованців гарну поставу, легку ходу, гнучкість, підготувати тіло до фізичних навантажень, покращити їх фізичний стан, виховувати витривалість і старанність, розвивати творче мислення, рухову пам'ять, орієнтування в русі і просторі. Заняття ігровим стретчингом з дітьми показують стабільно високі результати: діти набагато менше хворіють, стають більш відкритими для спілкування не тільки з дорослими, але і між собою. Вправи спрямовані на профілактику різних деформацій хребта, зміцнення його зв'язкового апарату, формування правильної постави.

Щоб заняття було цікавим діти повинні стати авторами та співавторами навчального процесу. Адже, як свідчить піраміда навчання, найбільш ефективного результату можна досягти лише при безпосередньому залученні вихованців у освітній процес.

На завершення заходу присутні зробили висновок, що навчання дітей та молоді на основі сучасних освітніх трендів сприяє розвитку аналітичного, логічного та творчого мислення, а також таких важливих умінь, як використання сучасних інструментів для досягнення навчальної мети, швидко адаптуватися до змін і нових умов, вирішення складних проблем, робота в команді, та багатьох інших.

"Мрія" на Новій Хвилі

Вокальна студія "Мрія" (керівник Світлана Літовська) взяла участь у міжнародному конкурсі "Нова Хвиля".

Перші місця вибороли:

- Джуран Наталія, Монюк Анна (старша вікова категорія).

- Кожокар Валерія, Корнійчук Владислава (середня вікова категорія).

- Заплітна Вікторія (молодша вікова категорія).

Бажаємо гуртківцям "Мрії" подальших перемог на їхньому творчому шляху!
Previous Next

Вже стало доброю традицією в гуртках образотворчого мистецтва нашого центру проводити виховний захід, присвячений Дню художника України що святкується в другу неділю жовтня. Кожного року ми намагаємось познайомити наших вихованців з видатними художниками України, говоримо про особливості сучасних стилів та напрямків в образотворчому мистецтві. Ми виконували цікаві практичні завдання, брали участь у багатьох майстер-класах.

8 жовтня 2021 р. виховний захід до Дня художника України проходив у формі презентаційного проєкту «Українське мистецтво кінця ХІХ - початку ХХ ст.». В центрі уваги наших вихованців постали постаті відомих українських художників Миколи Пимоненка, Олени Кульчицької та Олекси Новаківського. Щоб максимально висвітлити мистецький спадок цієї історичної доби учасники проекту – вихованці гуртка «Світ фантазій» (керівник Олена Мажуровська) поділились на три команди, кожна з якої презентувала результати пошуково-дослідницької роботи про життя і творчість одного з вищезазначених художників. Окрім цікавого екскурсу в історію вихованці гуртка «Світ фантазій» отримали практичне завдання – створити імітацію до одного з творів. Мета цього завдання полягала в спробі вихованцями виконати авторську творчу роботу, дотримуючись схожості з оригіналом, але не копіювати його, а лише досягти впізнаваності, додавши якісь несподівані елементи, які б осучаснили твір, або спростили, або стилізували його. Завдання було надзвичайно захоплюючим для наших вихованців! Юні художники продемонстрували 27 творчих робіт, виконаних за мотивами відомих творів Миколи Пимоненка, Олени Крушельницької та Олекси Новаківського.

Виховний захід сприяв розвитку навичок критичного мислення у вихованців, активній комунікації і вмінню командної взаємодії для досягнення спільної мети, дав досвід у створенні цікавих проектів.
Previous Next

8-10 жовтня 2021 року в ТГ «Буковель» пройшов фестиваль «ART WEEKEND FEST», на якому вихованці чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини", народний художній колектив "Україночка", продемонстрували гарні результати: два перших місця та одне третє. Атмосфера на фестивалі була дуже дружня. Учасники активно підтримували один одного, заводили нові знайомства насолоджувались краєвидами місцевості. Гуртківці Центру приїхали з поїздки із яскравими враженнями.

Вітаємо хореографічний гурток "Україночка" та їх керівницю Яніну Олійник з чудовими перемогами!
Previous Next

День народження - найочікуваніше свято. 2 жовтня 2021 року вихованці центру "Юність Буковини" із задоволенням привітали улюблені Чернівці. Колектив бально-спортивного танцю "Молодість" (керівник Ірина Ковальська) розпочали святкові заходи з нагоди Дня міста святковим концертом перед міською радою. І одразу побігли роздавати привітання чернівчанам на фестивалі "Чернівецька хата", що відбувся на Театральній площі.

Святкові дні принесли багато посмішок, дружніх зустрічей і гарного настрою.

З днем народження рідні Чернівці!
Previous Next

З 29 вересня по 1 жовтня 2021 року у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» пройшли Дні пам’яті жертв Бабиного Яру до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру. Дні пам’яті сприяли національно-патріотичному вихованню учасників освітнього процесу; виховували почуття милосердя, патріотизму, гідності.

В рамках заходу у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбулися: перегляд документального фільму «Бабин Яр. Нові документи» для педагогічних працівників закладу; літературно-інформаційний набат «Бабин Яр: ми повинні знати»; інформаційно-виховна хвилинка пам’яті «Бабин Яр. 80-і роковини» під час занять у всіх гуртках та студіях.
Previous Next

Вихованці творчого об'єднання раннього розвитку дитини "Малюк" дуже люблять своє рідне місто і пишаються тим що живуть в Чернівцях. Найбільше малюки полюбляють прогулянки по вулицям та площам нашого міста. На передодні свята дітки підготували світлини поряд з улюбленими місцями міста.

До вашої уваги квест "Я люблю своє рідне місто".

Натискайте на назву та переглядайте із задоволенням!
Previous Next

Виставкова діяльність та участь у різноманітних конкурсах є ефективним мотивуючим засобом для творчого зростання та самоствердження вихованців гуртків образотворчого мистецтва.

30 вересня 2021 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилась виставка творчих робіт вихованців гуртка «Палітра», якою керує Вікторія Савчук. В творчій біографії гуртка «Палітра» це вже четверта виставка, що експонується в художньому музеї. Цього разу юні художники присвятили свою творчість Дню народження Чернівців – 613 річниці першої писемної згадки про місто. У виставці «Настрій мого міста» представлено 30 творчих робіт вихованців різного віку і різного рівня навчання, в яких відтворено унікальні архітектурні споруди нашого міста, його затишні сквери та тихі вулиці. Найменші учасники виставки пофантузували на тему міста майбутнього, додавши до своїх робіт яскраві фарби та дивовижні силуети. Роботи виконані в різних техніках: олійний живопис, акварель, гуаш, графіка, та аплікація.

ВИСТАВКА ДІЯТИМЕ в Чернівецькому обласному художньому музеї ДО КІНЦЯ ЖОВТНЯ. Запрошуємо всіх небайдужих до мистецтва завітати до музею, щоб познайомитись з творчістю наших юних художників та залишити свої враження у Книзі відгуків.

Previous Next

Музика і людина ідуть пліч-опліч протягом усього свого  існування.

Музика - не розвага, а складна розумова діяльність. Під час занять музикою відбуваються дивовижні речі, можуть включатися гени, які зазвичай не діють. Тому, усім з раннього дитинства, бажано займатись музикою, слухати  класичні твори, бо саме така діяльність  є  важливою і необхідною для тренування нейронної  мережі  головного  мозку.

    Тому, шановні  батьки, залучайте дітей до занять музикою, підтримуйте і мотивуйте їх. Радійте їхнім досягненням та будьте щедрими на похвалу. Це додасть вашим дітям віри в себе і бажання досягти більшого. Від спілкування з високим мистецтвом вони будуть розумнішими, талановитішими, всебічно розвиненими і духовно багатшими.

     В гуртках Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини" музика звучить повсякчас.  На заняттях вокалу вихованці слухають  та виконують музичні твори; в гуртках  хореографічного жанру  діти  під музику відтворюють характер руху, створюють хореографічні композиції;  наші художники   малюють свої  композиції  натхненні музикою, яка звучить звідусіль.

«Музика наближує нам космос і зорі, і часто поселяє їх в наші душі...»    В.Олесь

Подивіться відео та оримайте задоволення від музики:

Легенда української пісні, Герой України - Василь Зінкевич "Музика звучить"

Зображення використане з джерела:

https://ru.depositphotos.com

Відео використане з джерела:

Youtube-канал Ravrenchuk1

Команда еко відповідальних людей

Центр "Юність Буковини" приєднався до всесвітньої екологічної акції World Cleanup Day, що цього року припадала на суботу, 18 вересня. У цей день до заходу приєдналися мільйони людей із різних країн світу. В Україні у масштабній толоці взяли участь десятки міст і селищ із усіх областей країни. Девіз акції 2021 − «Побачив? Прибери», а головна мета прибирання полягає в об’єднанні заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

Ставайте частиною наймасштабнішої команди еко відповідальних людей разом з педагогами та вихованцями центру "Юність Буковини".

Додайте Всесвітній день прибирання до свого календарного плану, діліться цією новиною в соціальних мережах, мотивуйте друзів та знайомих.

Зробимо Україну чистою разом!
Ми відкрили навчальний сезон!!!

«Юність Буковини», ти для України відкриваєш диво-зорі чарівні!»

Барвиста осінь дарує нам не лише рясніючі квіти, сяючі посмішки, щедрі дари, а й важливі, урочисті, незабутні свята.

15 вересня 2021 року відкрилась чергова сторінка творчого життя для мешканців Чернівецького обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини». Саме цієї теплої осінньої днини відбулося справжнє свято творчості, краси, мистецтва – урочисте відкриття навчального року в закладі.

Свято – це завжди цікаво і радісно, особливо коли у велику родину нашого закладу долучаються вихованці, які вперше переступлять поріг «Юності Буковини». Життя нашого Центру – це щоденна радісна праця! Яскравим прикладом цьому стала святкова програма під назвою «Територія щасливого дитинства», в якій взяли участь талановиті вихованці нашого закладу: прихильників народної творчості вітали вихованці народного художнього колективу хореографічного гуртка «Україночка»; всі, хто полюбляє класику, мали нагоду споглядати майстерність вихованців народного художнього колективу «Арабеск» та гуртка класичного танцю «Дивертисмент»; романтики насолоджувалися творчістю вихованців зразкового художнього колективу гуртка бально-спортивного танцю «Молодість»; шанувальників хіп-хопу привітали народний художній колектив сучасного танцю «21 століття» та зразковий художній колектив «Артеміда», а веселого пісенного настрою глядачам додали вихованці народного художнього колективу вокальної студії «Мрія», вокального гуртка «Вікторія», гуртка академічного співу «Жайвір».

У світлий, сонячний, святковий день всіх учасників дійства привітала головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Юлія Дячук, яка наголосила, що позашкілля є невід’ємною ланкою у вихованні всебічно розвиненої особистості і побажала, щоб кроки нашої талановитої молоді на велику сцену завжди супроводжувалися шаленими оплесками вдячних глядачів, новими звершеннями, досягненнями та перемогами.

«Юність Буковини», ти для України відкриваєш диво-зорі чарівні!» – урочисто лунали слова гімну закладу. І це справді так. Адже саме тут щодня запалюються нові зірочки, творяться дива, здійснюються мрії!

Територія щасливого дитинства «Юність Буковини» чекає на вас, Друзі!

Ми знаходимось за адресою: м.Чернівці, вул. Героїв Майдану, 5.

Previous Next

«Українці - нація Героїв!» Під таким гаслом у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» пройшов Тиждень пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. З 29 серпня по 8 вересня 2021 року у закладі відбулася низка заходів, які сприяли вшануванню пам’яті захисників України, національно-патріотичному вихованню учасників освітнього процесу; виховували почуття патріотизму, гідності, поваги до Героїв.

В рамках Тижня пам’яті у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбулися: перегляд документального фільму «Іловайськ. Хроніка оточення» педагогічними працівниками закладу; літературно-інформаційний набат «Іловайська трагедія. Пам’ятаємо»; інформаційно-виховна хвилинка пам’яті «Сльози соняха» під час першого заняття у всіх гуртках та студіях; виготовлення «Соняшників пам’яті» вихованцями гуртків образотворчого мистецтва «Палітра» і «Світ фантазій»; покладання вихованцями виготовлених соняшників до Стіни Пам’яті.

Ми пам’ятаємо!
Хореографічні гуртки ЗАПРОШУЮТЬ

Танці – це і дуже приємний спосіб провести дозвілля, і вкрай корисне заняття для дитини, що дозволяє їй вже в ранньому віці долучитися до мистецтва. Завдяки танцям дитина гармонійно розвивається не лише фізично, а й емоційно, творчо.

На заняттях з хореографії діти вчаться спілкуватися та взаємодіяти з однолітками. У дітей, які займаються хореографією, розвивається музичний слух: вони краще відчувають ритм, вчаться відтворювати під музику рухи і виражати емоції. І, безумовно, хореографія – це один із найкращих способів самовираження на етапі формування особистості і пошуку себе.

Багато дітей вже змалку мають проблеми з поставою і саме танці допоможуть про них забути. Окрім цього, заняття хореографією дають змогу:

 зміцнити м’язи;

 сформувати красиву ходу і поставу;

 покращити роботу серцево-судинної і дихальної систем;

 активізувати тонус м’язів;

 покращити координацію рухів і відчуття рівноваги;

 підняти настрій і підвищити стресостійкість;

 тренувати силу волі.

Критерії конкурсного набору дітей та молоді:

 відповідні фізичні дані;

 зорова пам'ять або сприйняття рухів;

 музикальність;

 артистичність;

 витривалість, здатність переносити фізичні навантаження.

В нашому Центрі Ви можете записати свою дитину до гуртків хореографічного мистецтва за напрямами: класичний, народний, сучасний бально-спортивний танець.

До зустрічі!
Previous Next

Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини» запрошує дітей віком від 5 до 21 року на заняття у вокальних гуртках та студіях в 2021-2022 навчальному році.

Вокальне мистецтво із-за великої популярності по праву вважається  найбільш затребуваним серед дітей різного віку. Здібність до творчості закладений природою в кожній дитині. Більшість дітей хочуть займатися музикою «для себе». Їм подобається підбирати мелодії на слух, створювати власні музичні композиції, імпровізувати. Головною умовою успішних занять є насамперед власний інтерес дитини до занять вокалом, захопленість процесом.

Голос - найприродніший музичний інструмент, даний дитині від народження. Як і будь-яким іншим інструментом, ним треба вчитися користуватися.  Ключова роль в цьому процесі належить    педагогу, який знає - як заохочувати дітей, якими повинні бути заняття для дітей з різними музичними обдаруваннями, в якій атмосфері  потрібно проводити заняття. Педагог з вокалу приділяє велику увагу красі мови, ставить дихання і артикуляцію, вчить користуватися вокальними здібностями.

В ЧОЦЕВ «Юність Буковини» працює 4 вокальні гуртки за напрямами, естрадний, народний та академічний спів: Народний художній колектив студію естрадно-народного співу «Мрія» очолює Заслужений працівник освіти - Світлана Іванівна Літовська.

Сучасний естрадний спів давно відійшов від канонічних принципів співу й у своєму розвитку з величезною швидкістю рухається вперед. На занятті естрадного та народного вокалу  діти відроджують та популяризують  народні автентичні пісні, збирають місцевий фольклор; вивчають відомі  естрадні пісні, знайомляться з іншими напрямки естрадної музики.

Керівник гуртка академічного співу «Жайвір», Заслужена артистка України, викладач кафедри музики Чернівецького національного факультету ім. Ю. Федьковича - Ірина Степанівна Куліковська-Стиць. Не дивлячись на популярність естрадної манери виконавства, педагог працює в академічній манері. Правильна постановка голосу є дуже значущим моментом у розвитку і реалізації голосових даних. Академічний вокал має низку особливостей, які обумовлюються специфікою даного виду співу. Він не передбачає використання апаратури підсилення звуку, а тому виконавець має досконало контролювати свій голос і розвивати його діапазон. Виконавець має оволодіти низкою нюансів музичної, вокальної та артистичної виразності.

Гурток «Театр пісні – «Only together» очолює випускниця Чернівецького коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича, нині студентка Одеської національної музичної академії ім. Антоніни Нежданової - Анастасія Сергіївна Рошка. Вихованці гуртка спільно з педагогом створюватимуть мюзикл-композиції, вокальні постановки, проводитимуть відеозйомки.

Гурток естрадного співу «Вікторія» очолює випускниця кафедри музики Чернівецького національного факультету ім. Ю.Федьковича – Христина Любомирівна Гав’янець.

Цікава творча атмосфера в гуртку залишить незабутні враження для кожного вихованця. Спільно з керівником діти прийматимуть участь в різних проєктах, концертних програмах, заходах.

Так що, дорогі дітки,  співайте!   Адже ми- співоча нація!   Ми чекаємо на вас !!! 
Обласна нарада з ЧОЦЕВ «Юність Буковини»

30 серпня 2021 року в КЗ «Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини»» зібрались директори, заступники директорів, завідувачі відділами, методисти художньо-естетичного напряму закладів позашкільної освіти. У обласній нараді взяли участь 16 представників позашкілля з 12 закладів.

Головний спеціаліст відділу інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юлія Дячук ознайомила присутніх зі станом сучасної позашкільної освіти на теренах області. Під час спілкування з учасниками зустрічі виявлено ряд питань, що потребують вирішення.

Виконуюча обов’язки директора Центру Людмила Гатрич привітала учасників наради з початком навчального року та окреслила основні завдання, що стоять перед адміністраціями закладів позашкільної освіти. Модератор наради, Тетяна Висоцька, ознайомила учасників з планом роботи, висвітлила питання створення основних документів закладу позашкільної освіти для організації освітнього процесу в новому навчальному році, докладно зупинилась на освітній програмі, що є комплексом освітніх компонентів для підвищення якості роботи позашкільних закладів.

Завідувачка методичним відділом КЗ ЧОЦЕВ «Юність Буковини» Алла Слободян подала інформацію про алгоритм створення та затвердження навчальних програм з позашкільної освіти. Учасники наради активно обговорили проблему недостатньої кількості навчальних програм з позашкільної освіти для користування керівниками гуртків художньо-естетичного напряму. Доповідач наголосила на необхідності стимулювання та спонукання адміністраціями закладів та місцевими органами влади досвідчених педагогів до створення навчальних програм.

Заступник директора з методичної роботи КЗ ЧОЦЕВ «Юність Буковини» Тетяна Висоцька розповіла про академічну доброчесність, її принципи і правила, важливість формування культури доброчесного навчання та викладання, особливу увагу звернула на необхідність створення внутрішнього документу про академічну доброчесність. Ірина Ковальська, методист та адміністратор сайту закладу продовжила тему академічної доброчесності з точки зору цифрової трансформації освіти, а саме, сфери авторського та суміжного права.

Учасники наради отримали також інформацію про обласні фестивалі, конкурси та виставки, що будуть проводитись на базі КЗ ЧОЦЕВ «Юність Буковини» у І півріччі 2021/2022н.р., яку надали методисти за жанрами обласного центру.

Під час спілкування з присутніми організатори заходу отримали пропозиції, побажання щодо форм проведення майбутніх зустрічей та онлайн-івентів і їхнього наповнення для покращення ефективності діяльності закладів позашкільної освіти області.

Адміністрацією КЗ ЧОЦЕВ «Юність Буковини» запроваджено онлайн-консультації для адміністрації, методистів та керівників гуртків навчальних закладів області. З графіком методичного консалтингу можна ознайомитись на інформаційному сайті закладу в розділі «Документація» – «Публічна інформація».

Бажаємо усім цікавої та плідної праці у 2021-2022 навчальному році!

Зв'язатись з нами

58001, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 5.
Директор Гатрич Людмила Дмитрівна.
Телефон 55-05-00, 55-17-07,
52-00-93
Е-mail: junist_bukov@ukr.net

Пошук