Previous Next

ТВОРЧИЙ ДЗЕН методичного діалогу

Натхненні весною, часом оновлення, розквіту та розвитку фахівці Центру «Юність Буковини» 28 березня 2025 року організували та провели «Творчий дзен», а саме – методичний діалог «Проєктування професійного розвитку педагога-позашкільника. Простір креативних ідей в освітній діяльності» з методистами та керівниками гуртків художньо-естетичного напряму закладів позашкільної освіти області (далі – Методичний діалог).

На зустрічі були присутні 32 педагоги з різних територіальних громад області. Учасники вдосконалювали професійну майстерність та відкривали простір креативних ідей в педагогічній діяльності. Модератор заходу, завідуюча методичним відділом, Слободян Алла Петрівна ознайомила учасників з порядком денним Методичного діалогу, надала інформацію про те, що креативне мислення є одна з найбільш затребуваних навичок успішних людей майбутнього, а також про важливість розвитку креативного мислення.

Алла Слободян, згідно затвердженого плану, надала інформацію як тренувати мозок та розвивати креативне мислення, про властивості креативного мислення,запропонувала учасникам заходу популярні способи, які сприятимуть розвитку креативності, а також про користь нейробіки її практичне застосування у професійній діяльності педагогів та у роботі зі здобувачами освіти.

Про креативність як ключ до успіху, про методики розвитку креативного мислення, про широке розуміння креативного мислення в науці розповіла Оксана Дирда, методист театрального жанру. Оксана Троянівна також надала детальну інформацію рамкового документа з оцінювання креативного мислення як однієї з інноваційних галузей міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, про характеристики тестових матеріалів, що здатні забезпечити вимірювання рівнів сформованості креативного мислення 15-річних підлітків, та запропонувала зразки тестових завдань.

Лілія Солован, практичний психолог Центру, провела тренінг на тему «Креативність без меж: як подолати страх помилок у творчій діяльності». Спікер надала різноманітні рекомендації та техніки щодо правильного ставлення до помилок. Практикували вправи, що знімають страх перед помилками для педагогів та здобувачів освіти вокального, хореографічного, театрального та декоративно-ужиткового жанрів.

Освітяни мали можливість прокачати креативне мислення та дізнатися, як зробити навчальний процес більш творчим та креативним.

Захід завершили побажаннями педагогам, щоб кожне заняття було не просто навчанням, а й простором для відкриттів, ігор, сміливих експериментів. Адже мистецтво – це не про ідеальність, а про живі емоції, пошук та особистий почерк кожного митця.

Щиро дякуємо учасникам зустрічі за активний та змістовний діалог!

Сертифікати учасників Методичного діалогу можна завантажити за посиланням нижче:

https://drive.google.com/drive/folders/1XmksSggu-UGHdq5ZiutZGuf-_xAjr4dq?usp=drive_link

Зв'язатись з нами

58001, м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 5.
Директор Гатрич Людмила Дмитрівна.
Телефон 55-05-00, 55-17-07,
52-00-93
Е-mail: junist_bukov@ukr.net

Пошук