«ПИСАНКА – ГЕНЕТИЧНИЙ КОД НАЦІЇ»
19 квітня 2022 року відбувся традиційний майстер-клас з написання традиційної буковинської воскової писанки «Писанка – генетичний код нації», який проводила майстриня Олена Карчевська. Особливістю цьогорічного майстер-класу було те, що до участі в ньому були запрошені діти з різних міст України, які тимчасово проживають в нашому місті та відвідують різноманітні гуртки «Юності Буковини»: гуртків «Промедіа» (керівник Лілія Хмель), «Україночка» (керівник Яніна Олійник), «Молодість» (керівник Ірина Ковальська), «Палітра» (керівник Вікторія Савчук) та «Світ фантазій» (керівник Олена Мажуровська) – всього 28 вихованців. Всі інструменти та матеріали для проведення майстер-класу підготував гурток «Світ фантазій».
На початкузаходу методист Ганна Александровська розповіла учасникамчому важливо зберігати та розвивати українські національні традиції, зокрема традицію написання писанок напрередодні свята Великодня. Писанка, – зазначила Ганна Григорівна, – як давнє джерело українського народного мистецтва, це одна з найцінніших ознак нашої ідентичності,яка налічує понад 2 тисячі років. Символізм писанки – як перемога добра над злом, стає особливо важливим сьогодні, на тлі визвольної війни, яку веде Україна з рашистським агресором.
Далі Олена Юріївна провела з учасниками майстер-класу цікаву віртуальну екскурсію музеєм декоративно-прикладного мистецтва імені Івана Гончара, де зібрана унікальна колекція писанок з усіх регіонів нашої країни.Дітки дізнались багато цікавого про орнаментику, символи та особливості розпису писанок, про магію перетворення звичайного яйця в мініатюрний витвір мистецтва.
Практичною частиною майстер-класу було виготовлення писанки «40 клинців», яка є однією з найбільш розповсюджених на Буковині. Найбільше дітям сподобалось те, що кожний клинець – це одне загадане бажання. То ж скільки клинців буде написано на писанці, стільки бажань і здійсниться! І хоча написання писанок потребує неабияких старань, терплячості, часу та зусиль усі учасники майстер-класу гарно справились з завданням і повезуть додому маленький спогад про перебування на Буковині.