ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Головного управління

освіти і  науки

облдержадміністрації

                                                                                                                26.02.2009  № 79

ЗАРЕЄСТРОВАНО

в Головному управлінні юстиції

у Чернівецькій області

18.03.2009 за № 32/2092

 

ПОЛОЖЕННЯ

 про проведення обласного благодійного фестивалю-конкурсу

дитячої та юнацької творчості „Звичайне диво”

 

1. Загальні положення

 

1.1.  Обласний благодійний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості „Звичайне диво” проводиться відповідно до  Типового положення про Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 № 1326 (із змінами) та з метою виявлення  творчо обдарованих дітей області.

Організатором  обласного благодійного   фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької  творчості „Звичайне диво” (далі – Фестиваль-конкурс) є Головне  управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецький обласний центр естетичного виховання „Юність Буковини”.

 

1.2.        Обласний благодійний   фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості „Звичайне диво” проводиться у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" за адресою: м. Чернівці,                    вул. Червоноармійська, 5, тел./факс 55-05-00,   тел. 55-17-09.

 

2. Мета і завдання Фестивалю-конкурсу

 

2.1.   Фестиваль–конкурс  має на меті  сконцентрувати творчий потенціал   молодого покоління, надати можливість реалізуватися у галузі сучасного мистецтва та культури, сприяти подальшому розвитку їх обдарувань, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті та формування творчої еліти.

2.2.        Завданнями Фестивалю–конкурсу  є: патріотичне виховання дітей та молоді, виявлення творчо обдарованої молоді серед учнів загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів та шкіл–інтернатів наступних категорій: дітей–сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних,  з неповних,  з малозабезпечених сімей та прийомних дітей.

 

 

3. Учасники Фестивалю–конкурсу

 

3.1. Учасниками Фестивалю-конкурсу є учні загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів та шкіл–інтернатів наступних категорій: діти–сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних,  з неповних,  з малозабезпечених сімей та прийомні діти.

 

3.2. До Фестивалю-конкурсу запрошуються учні віком від 13 до 17 років включно.

 

4. Порядок і термін проведення Фестивалю–конкурсу

 

4.1.   Фестиваль–конкурс  проводиться щорічно.

 

4.2.   Фестиваль–конкурс проводиться за наступними номінаціями:

 

4.2.1. Номінація „Вокал”.

Підномінації: «Естрадний вокал», «Народний вокал».

До участі у номінації „Вокал” запрошуються солісти-вокалісти, які представляють твори української, світової класики, народну та сучасну музику.

Наявність аранжування пісні, музичного супроводу та сценічного костюму не є обов’язкова.

Виступи солістів-вокалістів оцінюються за критеріями: чистота інтонування, майстерне володіння навичками вокального мистецтва, культура виконавської майстерності, відповідність репертуару вокально-технічним і віковим особливостям виконавця, сценічна культура. Тривалість виступу  3-7 хв.

        

4.2.2. Номінація „Хореографія”.

Підномінації: «Естрадна хореографія», «Народна хореографія».

До участі у номінації „Хореографія” запрошуються солісти. Наявність сценічних костюмів не обовязкова.

Виступи солістів оцінюються за критеріями: оригінальність постановки номера, дотримання танцювальної лексики, виконавська та акторська майстерність. Тривалість виступу 3-5 хвилин.

                                                                                                        

4.2.3. Номінація „Оригінальний жанр”.

Підномінації: «Циркове мистецтво», «Розмовний жанр».

До участі у підномінації “Циркове мистецтво” запрошуються окремі виконавці різних напрямків циркового мистецтва (гімнасти, акробати,  ілюзіоністи, жонглери, еквілібристи тощо).

Виступи оцінюються за критеріями: технічна і виконавська майстерність, творчий підхід до добору конкурсного матеріалу, артистизм виконання, сценічна культура, оригінальність постановки, самобутність втілення теми (сюжетна лінія).  Тривалість виступу 3-5 хвилин.

 До участі у підномінації „Розмовний жанр” запрошуються окремі виконавці, які представляють твори (проза, поезія) українською мовою або мовами інших національностей, які проживають у Чернівецькій області, у різних жанрах: оповідання, есе, вірші, байки, гуморески тощо.

Репертуар читців повинен відповідати віковим особливостям та індивідуальним можливостям.

Виступи оцінюються за критеріями: володіння основами художнього читання, чітка дикція, розкриття головної думки і художніх образів твору, володіння увагою глядачів, культура поведінки на сцені, естетика сценічного одягу. Тривалість виступу 3-7 хвилин.

 

4.2.4. Номінація „Образотворче мистецтво”.

Підномінації: «Скульптура», «Живопис», «Графіка», «Декоративно-ужиткове мистецтво».

На Фестиваль-конкурс подаються кращі  твори декоративно-ужиткового мистецтва за жанрами: вишивка, вироби з бісеру, різьблення та інкрустація по дереву, писанкарство, художнє ткацтво, народна іграшка, плетіння з лози та інших природних матеріалів, кераміка та сучасні види декоративно-ужиткового мистецтва. Художні твори у галузі живопису, графіки, гравюри, малих скульптурних форм.

Роботи образотворчого мистецтва (живопис, графіка, акварель, народний розпис) виконуються у форматі А3 і подаються в паспорту та рамках. Тематика творчих робіт довільна.

Роботи повинні мати чітку паспортизацію (назва роботи; прізвище, ім’я автора; вік; назва та адреса навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові керівника гуртка).

При оцінюванні робіт береться до уваги ступінь володіння обраною технікою, художній рівень та індивідуальність виконання, сучасна та духовна спрямованість роботи, відповідність народним традиціям, композиційна досконалість роботи і її жанрові різновидності, багатство індивідуальних творчих прийомів, якість оформлення робіт.

На обласний тур Фестивалю-конкурсу учасники повинні подавати не менше трьох конкурсних робіт.

 

 4.3.   Фестиваль-конкурс  проводиться у два тури:

  І тур - районний (міський), серед учнів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів та шкіл–інтернатів наступних категорій: діти–сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, із багатодітної,  із неповної,  із малозабезпечених сімей та прийомні діти;

 ІІ тур - обласний, серед переможців І туру.

 

  4.4. Для визначення переможців районного (міського) Фестивалю-конкурсу створюється Журі районного (міського) благодійного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (далі – Журі районного (міського) Фестивалю-конкурсу) в кількості п’яти осіб та для його проведення – Організаційний комітет з проведення районного (міського) благодійного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (далі – Оргкомітет районного (міського) Фестивалю-конкурсу) в кількості п’яти осіб, склад яких щорічно затверджується районним (міським) відділом освіти за поданням районного (міського) методичного кабінету.

           4.5. Для визначення переможців обласного Фестивалю-конкурсу створюється Журі обласного благодійного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (далі – Журі обласного Фестивалю-конкурсу) в кількості семи осіб та для його проведення Організаційний комітет з проведення обласного благодійного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Звичайне диво» (далі – Оргкомітет обласного Фестивалю-конкурсу) в кількості п’яти осіб.

Журі районного (міського) та обласного  Фестивалю-конкурсу  працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Журі.

Оргкомітет районного (міського) та обласного Фестивалю-конкурсу  працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Оргкомітету.

 

4.6. Для участі у районному (міському) Фестивалі-конкурсі учасники подають заявку згідно зразка, викладеного в додатку 1 до цього Положення, в Оргкомітет районного (міського) Фестивалю-конкурсу.

Заявки подаються не пізніше ніж за п’ять днів до проведення районного (міського) Фестивалю-конкурсу.

 

4.7. Для участі в обласному Фестивалі-конкурсі Оргкомітет районного (міського) Фестивалю-конкурсу направляє заявки переможців районного (міського) Фестивалю-конкурсу згідно зразка, викладеного в додатку 2 до цього Положення, в Оргкомітет обласного Фестивалю-конкурсу.

         Заявки подаються не пізніше ніж за п’ять днів до проведення обласного Фестивалю-конкурсу, за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 5,                   тел. 55-17-09, тел./факс 55-05-00, каб. № 25.

 

5. Визначення і нагородження переможців

 

   5.1.          Оцінювання окремих виконавців проводитиметься за 10-бальною системою. Журі районного (міського) та обласного Фестивалю-конкурсу визначає переможців у кожній номінації.    

  5.2. За результатами районного (міського), обласного Фестивалю-конкурсу визначаються переможці:

     І місце:  один учасник   у    кожній     підномінації;

     ІІ місце: два учасники  у     кожній    підномінації;

     ІІІ місце: три учасники у   кожній    підномінації.

У випадку рівної кількості балів конкурсантів Журі районного (міського), обласного Фестивалю-конкурсу визначає додаткові призові місця.

Учасники районного (міського), обласного Фестивалю-конкурсу нагороджуються грамотами, переможці дипломами та призами.

  5.3. Фінансування обласного Фестивалю-конкурсу проводиться Чернівецьким обласним центром естетичного виховання "Юність Буковини" за рахунок бюджетних коштів, які плануються щорічно Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації для Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини", за рахунок спонсорських внесків та інших джерел не заборонених законодавством України.

Додаток 1

до Положення про проведення

обласного благодійного

фестивалю-конкурсу дитячої та

юнацької творчості «Звичайне диво»

 

 

Заявка

учасника районного (міського) благодійного

фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості

“Звичайне диво”

 

1.       Прізвище _________________________________________________________

2.       Ім’я _____________________________________________________________

3.       По батькові _______________________________________________________

4.       Дата народження __________________________________________________

5.       Соціальний стан ___________________________________________________

6.       Місце проживання _________________________________________________

7.       Місце навчання ___________________________________________________

8.       Контактний телефон _______________________________________________

9.       Номінація (повна назва номеру):

     вокал __________________________________________________________

     хореографія ____________________________________________________

     циркове мистецтво ______________________________________________

     розмовний жанр _________________________________________________

     образотворче мистецтво __________________________________________

10.       Керівник ________________________________________________________

11.       В яких конкурсах брали участь _____________________________________

____________________________________________________________________

______________________                                                                                          __________                                                                                                                                      

       (П.І.П. учасника)                                                                                                    (підпис)

            

              ___________

                    (дата)                                                                                                                                                              

 

 

 

 

Додаток 2

до Положення про проведення

обласного благодійного

фестивалю-конкурсу дитячої та

юнацької творчості «Звичайне диво»

 

 

Заявка

учасника обласного благодійного

фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості

“Звичайне диво”

 

1.           Прізвище _________________________________________________________

2.       Ім’я _____________________________________________________________

3.       По батькові _______________________________________________________

4.       Дата народження __________________________________________________

5.       Соціальний стан ___________________________________________________

6.       Місце проживання _________________________________________________

7.       Місце навчання ___________________________________________________

8.       Контактний телефон _______________________________________________

9.       Номінація (повна назва номеру):

- вокал __________________________________________________________

- хореографія ____________________________________________________

- циркове мистецтво ______________________________________________

- розмовний жанр _________________________________________________

- образотворче мистецтво __________________________________________

10.       Керівник ________________________________________________________

11.       В яких конкурсах брали участь _____________________________________

____________________________________________________________________

______________________                                                                                          __________                                                                                                                                      

       (П.І.П. учасника)                                                                                                    (підпис)

             

              ___________

                    (дата)