ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Головного управління

освіти і  науки

облдержадміністрації

                                                                                                      06.03.2012  № 157

ЗАРЕЄСТРОВАНО

в Головному управлінні юстиції

у Чернівецькій області

                                                                                            16.03.2012 за № 10/2336

 

 

 

 

Положення

про проведення обласного  фестивалю-конкурсу авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців

 

 

 

                                      І. Загальні положення

 

 

1.1. Положення про проведення  обласного  фестивалю-конкурсу авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців розроблено на виконання Типового положення про Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 № 1326 (із змінами).

Організатором обласного  фестивалю-конкурсу авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців (далі – Фестиваль-конкурс) є Головне управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

 

1.2. Фестиваль-конкурс  проводиться  на  базі  Чернівецького обласного центру   естетичного  виховання   «Юність  Буковини»   за адресою:   м.Чернівці, вул. Червоноармійська, 5, тел./факс 55-05-00 та  тел. 55-17-09.

 

 

ІІ. Мета, завдання і учасники Фестивалю-конкурсу

 

 

2.1. Фестиваль-конкурс проводиться з метою розвитку жанру авторської пісні та співаної поезії, виявлення талановитих дітей та молоді, примноження скарбниці пісенної творчості юних композиторів, поширення в Україні авторської пісні, згуртування її творців та ентузіастів у творчому середовищі.

 

 

2.2. Основними завданнями Фестивалю-конкурсу є:  виявлення молодих талановитих поетів-піснярів і композиторів, підтримка кращих молодіжних художніх колективів та окремих виконавців; удосконалення  науково-методичного та організаційного  керівництва процесом художньої творчості; узагальнення і розповсюдження кращого досвіду роботи з обдарованими дітьми та творчими колективами; популяризації їх творчості, залучення митців Буковинського краю (композиторів, поетів та виконавців) до співпраці з обдарованими дітьми та молоддю.

 

2.3. До участі у Фестивалі-конкурсі запрошуються  діти та молодь  загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІV р.а., віком з 12 до 23 років (далі - Учасники).

 

 

ІІІ. Порядок та умови проведення Фестивалю-конкурсу

 

 

3.1.   Фестиваль-конкурс проводиться один раз на два роки.

 

3.2. Конкурсна програма проводиться за номінаціями: авторська пісня, співана поезія.

 

         3.3. Учасники виступають у двох вікових категоріях:

з 12 до 18 років (включно);

з 19 до 23 роки (включно).

 

3.4.   Учасники Фестивалю-конкурсу виконують по два авторські пісенні твори за одним із обраних на власний розсуд жанрів: традиційна авторська пісня, співана поезія, стильові експерименти в результаті поєднання  авторської пісні з елементами  народного мелосу, джаз, рок, поп, реп, ф’южн та ін. Пісні виконуються українською чи російською мовами наживо.

 

3.5. Для організації та проведення Фестивалю-конкурсу створюється Організаційний комітет з проведення обласного  фестивалю-конкурсу авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців (далі – Оргкомітет Фестивалю-конкурсу) в кількості п’яти осіб, склад якого щорічно затверджується наказом начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.

Оргкомітет Фестивалю-конкурсу працює у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Оргкомітету.

 

3.6. Повноваження Оргкомітету Фестивалю-конкурсу: здійснює заходи щодо організації та проведення Фестивалю-конкурсу; гарантує рівні умови всім Учасникам Фестивалю-конкурсу; організовує церемонію нагородження переможців Фестивалю-конкурсу.

 

3.7. Для визначення переможців Фестивалю-конкурсу створюється Журі з проведення обласного  фестивалю-конкурсу авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців (далі – Журі Фестивалю-конкурсу) в кількості семи осіб, склад якого щорічно затверджується наказом начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.

 

Журі Фестивалю-конкурсу працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Журі.

 

3.8. Повноваження Журі Фестивалю-конкурсу: визначає переможців Фестивалю-конкурсу за кожною номінацією шляхом виставлення балів з урахуванням критеріїв; оформляє рішення про результати Фестивалю-конкурсу у вигляді Ухвали; оголошує переможців та здійснює їх нагородження.

 

3.9. Терміни проведення Фестивалю-конкурсу, склад Журі та Оргкомітету, Кошторис в наступні роки затверджуються наказом начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.

 

         3.10. Для участі у Фестивалі-конкурсі Учасники подають: заявку на участь в обласному  фестивалі-конкурсі авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців (далі - Заявка) згідно зразка (Додаток до Положення); власну творчу презентацію в довільній формі.

 

3.11. Заявка, інші документи подаються не пізніше ніж за 5 днів до проведення Фестивалю-конкурсу в електронному варіанті на адресу: junist@front.ru, тел./факс (0372) 55-05-00, телефон для довідок (0372) 55-17-09.

 

 

ІV. Критерії оцінювання, фінансування та нагородження переможців Фестивалю-конкурсу

 

 

4.1. Журі Фестивалю-конкурсу оцінює Учасників за 10-ти бальною системою з урахуванням критеріїв за кожною окремою номінацією.

 

4.2. Конкурсні виступи учасників оцінюються за такими критеріями: художній рівень поезії (самобутність стилю, оригінальність фабули, майстерність у застосуванні художніх прийомів, власне творче обличчя автора); музична культура пісні (органічність мелодії та її оригінальність, майстерність гармонізації та аранжування, забезпечення інтонаційної точності тексту); своєрідність магії голосу; володіння інструментом (використання нетипових для жанру прийомів: фонограми, електромузичні інструменти, світлові ефекти і т.п. допускається за умови доцільності); елементи традиційності та новизни (використання народного мелосу,  розвиток поетичних та музичних традицій, застосування нових для жанру прийомів); гармонія образу (гармонія між зовнішньою формою виконання, манерою поводження виконавця на сцені, мовною культурою, одягом  і змістом); виконавська майстерність  (високий рівень володіння голосом, творча індивідуальність виконання, інтонаційна точність  виконання, техніка роботи з мікрофоном).

 

4.3. За результатами проведення конкурсної програми Журі Фестивалю-конкурсу визначає переможців у кожній віковій категорії за кожною окремою номінацією та присвоює відповідні звання: володар Гран-прі Фестивалю-конкурсу, І місце – один Учасник; ІІ місце – два Учасники; ІІІ місце – три Учасники. Учасники Фестивалю-конкурсу за кожною номінацією та віковою категорією, які не стали переможцями, але проявили свої творчі здібності на високому рівні, за рішенням Журі, можуть бути нагороджені спецпризами.

 

          4.4. Фінансування Фестивалю-конкурсу проводиться Чернівецьким обласним центром естетичного виховання "Юність Буковини" за рахунок бюджетних коштів, які плануються закладу щорічно, в межах затвердженого Кошторису витрат, Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації, а також за рахунок спонсорських внесків та інших джерел незаборонених чинним законодавством.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до Положення

про проведення обласного

фестивалю-конкурсу

авторської пісні та співаної

поезії молодих авторів і

виконавців

                                                                          

 

 

                                                     Заявка

на участь в обласному  фестивалі-конкурсі авторської пісні та співаної поезії молодих авторів і виконавців

 

 

Прізвище__________________________________________________________

Ім’я_______________________________________________________________

По батькові________________________________________________________

Дата народження____________________________________________________

Місце проживання __________________________________________________

__________________________________________________________________

Найменування навчального закладу ___________________________________

__________________________________________________________________

Клас (курс) ________________________________________________________

Контактний телефон (код)____________________________________________

Інформація про твори, які будуть виконуватись на фестивалі-конкурсі:

І твір

Назва твору________________________________________________________

Автор тексту_______________________________________________________

Автор музики______________________________________________________

Музичний супровід _________________________________________________

ІІ твір

Назва твору________________________________________________________

Автор тексту_______________________________________________________

Автор музики______________________________________________________

Музичний супровід _________________________________________________

 

Коротка інформація про свої творчі здобутки____________________________

 __________________________________________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

Дата _____________